MLKS BASZTA BYTÓW
  Starsze Wiadomości

05.04.2008r.

5 Kwietnia w Tuchomiu odbyło się "Podsumowanie III Plebiscytu na najpopularniejszego trenera i zawodnika powiatu bytowskiego"

Trener Baszty Bytów, Dariusz Kutełło zajął w nim 1 miejsce, a jedyny lekkoatleta naszego klubu który brał udział w tym plebiscycie zajął 2 miejsce.

Serdecznie Gratulujemy!!!

_________________________________________________

30.03.2008r.

Reprezentanci Etiopii 25-letni Kenenisa Bekele i 23-letnia Tirunesh Dibaba zdobyli w Holyrood Park w Edynburgu złote medale 36. mistrzostw świata w biegach na przełaj. Otrzymali również odpowiednio srebrne i złote medale za drugie i pierwsze miejsce Etiopii w klasyfikacji drużynowej.
Polaków reprezentowała skromna dwuosobowa reprezentacja, która składała się z juniorów. Karolina Waszak zajęła na dystansie 6 km - 51., a Krystian Zalewski na 8 km - 71. miejsce (oboje UKS GMDS Barnim Goleniów).

Mistrz olimpijski (2004) i świata (2007) na 10 000 Bekele jest multirekordzistą przełajowych mistrzostw świata. W dorobku ma aż 27 medali, w tym 16 złotych, 9 srebrnych oraz 2 brązowe. Pierwszy złoty medal wywalczył w 2001 roku jako junior, mając 18 lat i 285 dni. Po raz pierwszy mistrzem świata seniorów został w 2002 roku, mając 19 lat i 283 dni.
___________________________________________________
28.03.2008r.

XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży nad Słupią...

Słupsk będzie w tym roku gospodarzem finałów XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych.
Odbędą się 5 kwietnia w Parku Kultury i Wypoczynku.
Biegi przełajowe XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zostały zlokalizowane w samym centrum Słupska, w znajdującym się przy ul. Rybackiej słupskim Parku Kultury i Wypoczynku.

Wyścig rozgrywany będzie na trasie pętli dookoła parku. Ma ona długość 940 m, start i meta będą usytuowane na trawiastym placu w centrum parku. Na trasie znajdować się będą dwie naturalne przeszkody w postaci lekkich wzniesień.

Program imprezy
4 kwietnia (piątek), od godz. 15 - weryfikacja ekip, 20 - zakończenie. 5 kwietnia (sobota) 9-10.30 - zwiedzanie trasy, 10.30 - zamknięcie trasy 11 - uroczyste otwarcie XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych, 11.30 - 2000 m juniorek młodszych, 11.40 - 3000 m juniorów młodszych, 12 - 3000 m juniorek młodszych 12.20 - 5000 m juniorów młodszych, 13 - dekoracja zwycięzców, 13.40 - zakończenie imprezy.

Liczymy na  dobry występ naszych 11 lekkoatetów Ziemi Bytowskiej.

_____________________________________________

Tragiczna Śmierć Medalisty Olimpijskiego

W wypadku samochodowym w Kenii zginął 37-letni Stephen Arusei Kipkorir.
Kenijczyk Kipkorir to brązowy medalista z igrzysk w Atlancie (1996)w biegu na 1500 metrów.

[*] [*] [*] [*] [*]
_______________________________________________

Lekkoatletyczne MŚ- Bydgoszcz zaczyna obklejać się.

Do rozpoczęcia lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy jest
wprawdzie jeszcze sporo czasu, jednak w mieście zawody te są coraz bardziej widoczne.
We wtorek zainaugurowano
kolejną akcję promocyjną - wręczenia naklejek reklamujących największą w historii tej
dyscypliny w Polsce imprezę.

To bardzo fajny pomysł, aby i w taki sposób, na pół roku przed imprezą, upowszechniać
to przedsięwzięcie - ocenił brązowy medalista mistrzostw Europy 2002 w biegu na 110 m
przez płotki Artur
Kohutek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz). - Biorę plik naklejek i będę je rozdawał moim
znajomym.

Niebawem Bydgoszcz odwiedzi delegacja IAAF w celu sprawdzenia prac budowlanych.Jak
oświadczył Sergiej Bubka-"Bydgoszcz stoi na najlepszej drodze do sukcesu"

18.01.2008r.
Etiopczyk Haile Gebrselassie wygrał maraton w Dubaju i był bliski pobicia
własnego rekordu świata.
Gebrselassie uzyskał czas 2:04'53 gorszy o 27s od wrześniowego wyniku w Berlinie. 34-letni
Haile otrzymał za swój wyczyn 250 tys.$. Gdyby pobiegł o 28s szybciej uzyskał by premię w wysokości